Niebezpieczne karty kredytowe – kilka informacji

Dlaczego określenie niebezpieczne karty kredytowe pojawiło się w tytule? Otóż, bywają one bardzo niebezpieczne, gdy wciągają nas w tzw. pułapkę kredytową. Gdy mamy konto, porządną historię rachunku, karta taka jest w naszym zasięgu.

Czym jest karta kredytowa ? Jest to wygodna, dyskretna pożyczka banku, a wiedza właścicieli banku sięga tych rejonów psychiki człowieka, które mówią o uzależnieniu się do kupowaniu bez pieniędzy. W wielu krajach zbyt łatwa dostępność do kart kredytowych powoduje, że ludzie zadłużają się do wysokości kilkuletnich zarobków.

Tak więc karty kredytowe są zarówno dobrodziejstwem, jak i przekleństwem. Pomagają one ludziom rozsądnym, którzy nie wydadzą więcej niż mogą oddać i rozliczają się z karty w ustalonych terminach.

Każdy w zasadzie bank ma dla swoich klientów w ofercie takie karty, są banki, które nie wymagają posiadania w nich konta, aby uzyskać kartę kredytową. Banki zachęcają klientów rożnymi sposobami, aby właśnie w ich banku wybrali kartę kredytową. – co oferują banki: od 54 dni kredytu bez oprocentowania, zniżki na niektóre towary i usługi, współpracują z sieciami telefonii komórkowej i dzięki temu klienci mogą mieć zniżki.

Mamy różne karty kredytowe typu Visa czy MasterCard i ich różne opcje. Banki zazwyczaj określają limity popularnych kart, ale klienci z dobrą historią na koncie, z dużymi dochodami mają możliwość otrzymania specjalnych kart, z bardzo dużym lub nawet nieokreślonym limitem (to bardziej za granicą).

Bardzo elastyczne są terminy spłat zadłużenia. Ważne jest też zabezpieczenie tego typu kart – na dzisiejsze możliwości złodziei karty kredytowe należy uznać za najlepiej zabezpieczony tego typu produkt.. Należy uważać z kartą podczas zakupów przez internet – nie kupujmy, kiedy możemy mieć zawirusowany komputer, nie róbmy zakupów np. w nieznanych kawiarenkach.